КЗО "Дошкільний навчальний заклад(ясла-садок)№ 139"Дніпровської міської ради

  





Доктор радить, консультує, інформує


 

 

 Профілактичні щеплення і прийняття дитини до дошкільного закладу

 

    Профілактичні щеплення у дитини на момент вступу до дитячого садка можуть бути не зроблені з різних причин. Найчастіше -- це відмова батьків від таких заходів профілактики,але причиноюможе бути і відсутність вакцини унеобхідний момент, і медичні протипоказання. чи можна прийнятидитину без профілактичних щеплень до дошкільного закладу?
    Щоб упорядкувати таке спірне питання , як профілактичні щеплення при прийнятті дитини до дошкільного навчального закладу, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України 25 травня 2011 року видало лист " Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу" №1/9-389,в якому було надано відповідні роз'яснення. Згідно ззі статею 53 Конституції України кожен має право на освіту. Держава забезпечує доступність дошкільної <....>освіти в державних і комунальних закладах.

    Відповідно до пункту 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 305, прийняття дитини до дошкільного закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб , які їх замінюють , медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення,  свідоцтва про народження.

     Довідка за формою № 026/о ( наказ МОЗ № " Про затвердження форм облікової  статистичної  документації, що використовується в поліклініках(амбулаторіях) " від 27 грудня 1999 р.№ 302) видається на підставі даних медичного огляду дитини,якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення  згідно з календарем щеплень і вона  не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.
      Питання щодо відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішує лікарсько-консультативна комісія, як це передбачено пунктом 6 розділу I Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу ( наказ МОЗ від 29 листопода 2002р. № 434).
      З огляду на наведені вище нормативи приймати рішення про можливість відвідування дитиною дошкільного закладу мають саме медичні установи. І за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка з висновком лікаря, в яких зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад,керівник дошкільного закладу зобов'язаний прийняти дитину до дитячого садка.
       У свою чергу батькам, яківикористовують право відмовитися від щеплень , слід пам'ятати , що відмова від вакцинації є також певним ризиком для здоров 'я дитини, адже профілактичні щеплення сприяють формуванню імунитету.