Навчальний процес

Працюючи над реалізацією завдань освітніх ліній Базового компонента, педагоги дошкільного закладу №139 вирішують проблему створення умов для повноцінного цілісного розвитку особистості дитини, формування її компетентності як інтегральної характеристики, основними показниками якої є оптимальний для віку ступінь сформованості провідної діяльності, всіх форм активності та базових якостей. Колектив закладу разом з батьками поглиблено працює над створенням розвивального середовища,як одного із найголовніших чинників освітнього процесу, яке найбільш повно  задовольняє потреби особистісного розвитку дитини дошкільного віку.

Забезпечити повноцінне дитинство – значить надати кожному малюку особисту територію відповідно до його віку, здібностей, нахилів та прагнень, створити умови для всебічного розвитку дошкільника. Створюючи предметне розвивальне середовище вихователі дотримуються вимог Базового компонента (у новій редакції). Виконання цих вимог сприяє тому , що згодом навчально-виховний процес перетворюється на процес саморозвитку і самореалізації, вдосконалення юної особистості. Під керівництвом дорослого малюк сам стає дизайнером свого простору, а отже, перебуває у процесі розвитку і творчості.

Просторі,сповненні світла інтер`єри приваблюють не лише особливим дизайном, а й продуманістю, турботою про те ,щоб кожна дитина могла знайти собі справу до душі. Відповідно до своїх бажань і потреб діти можуть займатися одночасно різними видами діяльності, не заважаючи одне одному: фізкультурою,музикою, малюванням, конструюванням, іграми тощо.

У групах раннього віку облаштовано різноманітні осередки, де кожна дитина має змогу здобувати власний практичний досвід у грі, спілкуванні, образотворчій, музичній, театралізованій діяльності.

Куточки сюжетно-рольових ігор приваблюють дітей розмаїттям варіантів ігор та іграшок, максимально наближають дітей до знайомих їм предметів побуту. Створенні гарні умови, тому сюжетно-рольові ігри виникають самі собою. Хлопці, яких завжди вабить техніка, юрмляться біля автотреків, автобанів,естакад або станків з різноманітними інструментами.

Як важливий елемент розвивального середовища, де можна вільно творити, не боячись щось зіпсувати чи зламати в ДНЗ використовують ігри з піском та водою, які дають змогу розв`язувати завдання  всіх освітніх ліній Базового компонента . Пісок є чудовим засобом для розвитку та саморозвитку наших вихованців, а гра з ним позитивно впливає на їх емоційний стан.

В ДНЗ створені всі умови для залучення дітей з раннього віку до світу мистецтва. Багаторічний досвід показує, що здатність дошкільнят сприймати красу навколишнього світу не тільки розумом,а й серцем успішно формується лише тоді, коли дитина не є пасивним об`єктом естетично-дидактичного впливу, а коли сама створює, фантазує,обирає форми художньої діяльності.

В групах створені спеціальні осередки пошуково-дослідницької діяльності, де малюки мають змогу досліджувати світ не лише візуально (через спостереження), а й на дотик, запах і навіть смак. Експериментально-дослідницька діяльність відкриває дітям таємниці світу, пробуджує допитливість, розвиває інтелект.

Наші плани на майбутнє

Без сумніву наша технологія створення предметного розвивального середовища має перспективи розвитку. Потрібно спрямувати свої зусилля на вдосконалення предметного розвивального середовища дошкільного закладу, а й на вдосконалення його освітнього простору. Зокрема ми плануємо:

•  Організовувати роботу з батьками й дітьми щодо облаштування розвивального предметного середовища вдома;

•  Реалізувати проект «Територія дитячого садка-складова освітнього простору дошкільників»;

•  Продовжувати залучати спонсорів для подальшого розвитку предметного середовища;

•  Ефективніше перетворювати предметне розвивальне середовище як у приміщення дошкільного закладу, так і на його території, допомагаючи створення оптимальних умов для різнобічного розвитку наших вихованців.