Сторінка музкерівника

Музика в житті малюка

Музика, як вид мистецтва повинна увійти в життя дитини якомога раніше.
         І батьки мають право запитати: невже не рано? На це питання можна відповисти так:
ні не рано, а може трішечки пізно. Вченими доказано, що ще до народження, дитина сприймае не тільки голос матері, але і деякі звуки ззовні. Це говорить про те, що музика, музичне мистецтво ближче дитинці, ніж інші види мистецтва, тому що слуховий аналізатор дитини починає формуватися одним із перших. Для дітей ранього віку інтонаційна виразність музики, близька до інотонації голоса людини і має велике значення. Вона благодійно діє на настрій дитини, визиває перш за все почуття задоволення. Постійні позитивні реакції на музику впливають на формування емоційної сфери дитини. Слухове сприйняття музики дитиною підвищує більшість процесів формування її організму та психіки. Різноманітні рухові реакції малюка, які визивають музичні звуки, говорять про прямий зв׳язок музики з фізичним розвитком людини. Музичні здібності у дитини можуть виявляться дуже рано, а їх відсутність не можна вважати дійсним. Тількі ваша турбота про прилучення дитини до музики зможуть закласти в дитині „ядро” музичності. Для цього наберіться терпіння.

Достатньо вміти чисто співати, правило інтонувати музичні мелодії, виразно виконувати танцювальні вправи. Не обов׳язково повторювати репертуар, з яким дитину ознайолюють в дитячому садку. В більшості, діти не можуть відтворити ці музичні твори. І тому на домашніх муз – заняттях ви маєте можливість знайомити дітей з тими музичними творами, які відомі вам, але вони повині бути зрозумілими дітям. Дитина емоційніше сприймає і голос і рухи батьків, і з задоволенням повторює їх. Якщо в занятті з дитиною ви будете використовувати і музичні інструменти (якщо вони є, це можуть бути бубон, барабан, трикутник) це збагатить уяву дитини про звукову палітру музики. Всі батьки мріють розпізнати в своїй дитині хоча б маленький росточок майбутньої талановитої особи. Крім того, ви, мабуть, хотіли б бачити свою дитину доброю, чуйною, яка розуміє і цінує красу оточеного світу. Ці прекрасні людські почуття можуть бути виховані мистецтвом, якщо почати з самого ранього дитинства.